O projektu revitalizace a úspory veřejného osvětlení

Projekt osvětlení hlavní komunikace
Veřejné osvětlení (VO) je osvětlení venkovních veřejných prostranství, kterými jsou např. ulice, silnice, nebo parky. Osvětlovací soustava zahrnuje svítidla, podpěrné a nosné prvky, elektrický rozvod, rozvaděče a ovládací systém. Zařízení veřejného osvětlení je podle zákona o pozemních komunikacích příslušenstvím pozemních komunikací, které vlastní obec nebo správce komunikace. V uzavřených areálech a budovách, např. v nemocnicích, školách nebo na železničních stanicích, zřizuje a vlastní osvětlení obvykle vlastník nebo provozovatel pozemku nebo objektu.

Poskytujeme obcím a městysům informace o revitalizaci veřejného osvětlení. Podporujeme ekologicky šetrná a ekonomicky efektivní řešení osvětlovacích soustav. Díky tomuto projektu se obec dozví aktuální nekomerční informace ohledně možnosti spolupráce s krajem, čerpání dotací pro veřejné osvětlení, jaké jsou možnosti dostupných technologií a na co si dávat pozor při výběru té správné technologie.  Zdarma provádíme výpočty a navrhujeme úsporná řešení pro konkréní obce.

Máme za sebou výměny světelných soustav obcí po celé České republice, které jsou naším důkazním materiálem dobře odvedené práce, kterou je možné kdykoliv prezentovat. Zaměřujeme se především na malé, střední obce a městysy a proto dobře víme jaká je současná situace. Tímto projektem chceme zlepšit informovanost obcí o současném dění na českém trhu. Chceme snížit významný výdaj v obecním rozpočtu a zlepšit kvalitu života v obcích.

Situace se v každé obci liší, proto nelze předem přesně předpovědět, která technologie a typ svítidla bude nejlepší volbou. Zpravidla se nám nejvíce osvědčuje použití svítidla z dílny GE M2A osazeného indukční výbojkou. Díky nízké spotřebě, vysoké účinosti, rovnoměrnosti a skvělému barevnému podání se často stává našim favoritem. O jeho kvalitě svědčí především fakt, že spolehlivě slouží v mnoha městech v České republice, kterými jsou např. Brno, Jihlava, Zlín, Zábřeh, Olomouc, Frýdek Místek a mnoha dalších.  GE M2A je nejrozšířenejší svítidlo na celém světě, které můžete vidět také ve městech jako New York, Washington DC, Dubai nebo Shanghai.

 

Naši klienti

  • Obec SemínObec Semín
  • Městys SněžnéMěstys Sněžné
  • Obec KuněticeObec Kunětice
  • Obec OřechovObec Ořechov
  • Hlavní město PrahaHlavní město Praha
  • Obec SmrkObec Smrk
  • Město TřebíčMěsto Třebíč
  • Statutární město BrnoStatutární město Brno